Chcesz pojeździć na rowerze – koniecznie przyjedź w Bieszczady!

Turyści poszukujący wrażeń i możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego na rowerach każdego typu – szosowych, trekkingowych, mtb, downhillowych na pewno znajdą na w Bieszczadach i na Pogórzu coś ciekawego dla siebie. Zarówno młodzi poszukiwacze rowerowych przygód, jak i ci nieco starsi, z rodzinami i bez, nie mają prawa się nudzić. Na pewno nie będą narzekać na brak wyboru. Region obfituje w sieć oznakowanych tematycznych szlaków rowerowych, poprowadzonych wśród unikalnych krajobrazów, które stanowią scenerię dla krótkich i długich aktywnych wypadów. Południowo – wschodnia Polska to lasy, wzgórza, góry, ale również i woda.

285169_264161920267066_2550383_n

To miejsce styku trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. To region objęty szczególną ochroną, na terenie którego powstał pierwszy na świecie, trójstronny, Międzynarodowy Rezerwat Biosfery UNESCO „Karpaty Wschodnie”. Można sobie zaplanować kilkudniową wyprawę przez trzy państwa pokonując dwie przełęcze karpackie, przejeżdżając przez teren trzech parków narodowych, spotykając się z kulturą wielu narodów zamieszkujących te ziemie, na trasie długości jedynie około 300 km.

281618_264162166933708_4033762_n

Pogórza Bieszczadzkie kuszą rowerzystów spokojnymi drogami wśród lasów o doskonałej, nawet dla szosowców, nawierzchni. niedużymi przewyższeniami, ale niepozbawionymi długich wymagających podjazdów i zjazdów. Startując z Ustrzyk Dolnych w kierunku północnym możemy spokojnie napawać się jazdą wśród wzgórz, mijając po drodze drewniane cerkiewki, gdzieniegdzie stare bojkowskie i pogórzańskie zagrody, przydrożne, kamienne krzyże. Piękna i wymagająca jest trasa prowadząca Małą Obwodnicą Bieszczadzką wokół jeziora solińskiego. A do tego małe natężenie ruchu samochodowego, czyste powietrze i możliwość zaplanowanie sobie pętli o zróżnicowanych długościach i stopniu trudności – to to, co cykliści lubią najbardziej.

Švejk v Sanoku

Rowerowe szlaki: „Śladami przygód dobrego wojaka Szwejka”, „Szlak Ikon”, międzynarodowy Greenway Karpaty Wschodnie i jego lokalne pętle „Zielony Rower – Bieszczady” zachęcają do spędzenia czasu na rowerze bez wcześniejszego planowanie trasy. Już to ktoś za nas zrobił. Ale jeśli jesteśmy indywidualistami lub poznaliśmy bieszczadzkie szlaki i chcemy pojeździć swoimi ścieżkami, to zawsze możemy zaprojektować sobie indywidualne trasy. W razie braku pomysłów pomocą służy Karpackie Centrum Turystyki Aktywnej „KREMENAROS”. Przygotują i zaproponują trasy dla każdego. Służą serwisem i zabezpieczeniem technicznym podczas dłuższych wypraw. Wypożyczą i dowiozą rowery do bazy noclegowej.

DSC_7596

Miłośnicy zjazdów po ekstremalnych trasach mogą spróbować zmierzyć się z trasami przy stacji narciarskiej na Kamiennej Laworcie.

IMAG0014

Cross countrowcy mają do dyspozycji czerwone szlaki rowerowe Extreme Bieszczady prowadzące po bezdrożach Pogórza. Specjalnie dla swoich gości, miłośników mtb – Sadyba Bojkowska proponuje całodniową wycieczkę po wyludnionym terenie położonym między pasmami Żukowa, Moklika i Łabiska. Przez nieistniejące już wsie: Wola Sokołowa, Bukowina, Daszówka z przeprawami przez potoki, zjazdami drogami gruntowymi służącymi do zrywki drewna – poprowadzą rowerzystów przewodnicy rowerowi, doświadczeni zawodnicy mtb.

MAPA SZLAKU GREENWAY 9 kreski

Sadyba Bojkowska oferuje również swoim gościom pomoc specjalistów od turystyki rowerowej, autorów podkarpackich szlaków rowerowych, organizatorów imprez rowerowych w planowaniu aktywnego pobytu z rowerem.

Z nami na prawdę można wypocząć. Pomożemy w zagospodarowaniu Twojego czasu wolnego! Uwolnimy Cię od problemów!

OKOLICZNOŚCIOWE 1

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *